Dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski we Wrocławiu operacji z zakresu małych projektów w ramach działania 423 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013, nakładem Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach ukazała się książka „Pejzaże z Dolnego Śląska”. Nowa publikacja ziębickiego muzeum jest poświęcona plenerowi artystyczno – edukacyjnemu oraz wystawie poplenerowej, które odbyły się w 2011 r. i stanowi równocześnie ukoronowanie obchodów osiemdziesięciolecia istnienia Muzeum w Ziębicach. Nowa książka jest relacją z wszystkich działań jakie odbywały się na Ziemi Ziębickiej zarówno w ramach pleneru jak i wystawy poplenerowej. W książce obok esejów naukowców i studentów - uczestników pleneru, znajduje się bardzo wiele fotografii zarówno reprodukcji prac powstałych podczas pleneru jak i później zainspirowanych pobytem na Ziemi Ziębickiej, a także wiersze poetów uczestniczących w wieczorku poetyckim odbywającym się w ramach pleneru oraz liczne fotografie z działań plenerowych i poplenerowej wystawy. Znajdą tu swoje prace plastyczne i wiersze również ziębiczanie, w tym dzieci uczestniczące w warsztatach plastycznych. Książkę od 1 czerwca można w cenie 18 zł kupić w Muzeum S.G.D. w Ziębicach.

2011 09 08 104425 Z1 clip image002