ZAJĘCIA MUZEALNE

Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach organizuje zajęcia muzealne dla dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy zajęć muzealnych ponoszą jedynie koszt wstępu do muzeum.
Tematykę i terminy zajęć należy uzgadniać z wyprzedzeniem z dyrektorem muzeum (tel. 748191378 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Liczba uczestników zajęć, ze względów lokalowych, nie może przekroczyć jednorazowo 25 osób.

Muzeum proponuje następujące tematy zajęć muzealnych:

  • Po co istnieją muzea?
   Pierwsze z cyklu zajęć dla dzieci rozpoczynających przygodę muzealną. Od uczestników wymagana jest podstawowa umiejętność czytania i pisania.

 

  • Jak chroni się eksponaty w muzeum?
   Kolejne z cykl zajęcia dla młodej publiczności muzealnej omawiające zasady postępowania z muzealiami. Od uczestników wymagana jest podstawowa umiejętność czytania i pisania.

 

  • Malarstwo i rzeźba w ziębickim muzeum.
   Zajęcia dla dzieci i młodzieży zainteresowanej sztuką śląską od XV do XX w. Od uczestników wymagana umiejętność czytania i pisania.

 

  • Rzemiosło artystyczne czy sztuka? Rzemiosło artystyczne w ziębickim muzeum.
   Omówienie licznych przykładów rzemiosła artystycznego w ziębickich zbiorach. Zajęcia dla osób zainteresowanych sztuka użytkową. Od uczestników wymagana umiejętność czytania i pisania.

 

  • W gościnie u pana Josepha Langera.
   Zapoznanie z dorobkiem twórczym ziębiczanina, artysty malarza i kolekcjonera Josepha Langera. Od uczestników wymagana umiejętność czytania i pisania.

 

  • Śladami Josepha Langera
   Zajęcia poświęcone realizacjom artystycznym Josefa Langera w różnych częściach Śląska oraz poza jego granicami. Od uczestników wymagana umiejętność czytania i pisania.

 

  • Niezwykłe opowieści o zwykłych przedmiotach.
   Zajęcia przeznaczone dla najmłodszej publiczności muzealnej, która w formie zagadek i zabawy rozpoznaje zastosowanie, przeznaczenie i sposób użytkowania dawnych przedmiotów codziennego użytku. Od uczestników nie wymagana jest umiejętność czytania i pisania.

 

  • Ziębice – współczesne ślady dawnej świetności.
   Przedstawienie w formie prezentacji różnych obiektów na terenie Ziębic, niekoniecznie kojarzonych jako zabytki i zapoznanie się z ich historią i współczesnością. Od uczestników wymagana umiejętność czytania i pisania, pożądana podstawowa znajomość dziejów miasta i regionu.

 

  • Zabytki Ziębic.
   Przedstawienie w formie prezentacji najważniejszych zabytków Ziębic. Od uczestników wymagana umiejętność czytania i pisania, pożądana podstawowa znajomość dziejów miasta i regionu.

 

  • Max Dürschke – prace malarza w zbiorach ziębickiego muzeum.
   Przedstawienie dorobku twórczego niemieckiego malarza Max Dürschke, w oparciu o jego prace znajdujące się w ziębickim muzeum. Od uczestników wymagana umiejętność czytania i pisania.

 

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty zajęć muzealnych.