Plebiscyt SuperGmina to smsowy plebiscyt dla Czytelników z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Organizowany jest pod patronatem marszałków obu województw: dolnośląskiego – Rafałem Jurkowlańca i opolskiego – Józefa Sebesty. Możesz zagłosować na swoją gminę. Wspierajmy więc swoje małe ojczyzny.

Wziąć udział w plebiscycie może każdy. Wystarczy wysłać sms za 1,23 zł brutto. Głosujemy, wysyłając sms pod numer 71051 o treści: wroc.gmina.nazwagminy, np.: wroc.gmina.ziebice. W przypadku kiedy głosujemy na gminę lub miasto o tej samej nazwie, wpisujemy np.: wroc.gmina.lubin lub wroc.miasto.lubin. W nazwach nie używamy polskich znaków, wielkość liter nie ma znaczenia. Głosować można do końca października.

Na czytelników, którzy wezmą udział w plebiscycie, co miesiąc czekają nagrody. Spośród głosujących wybierany jest (jest to piętnasty SMS otrzymany danego miesiąca) jeden numer telefonu, z którego wysłano plebiscytowe wskazanie.

Oto aktualna kolejność w rankingu śląskich gmin:

 1. Wąsosz
 2. Korfantów
 3. Rudniki
 4. Wisznia Mała
 5. Jelcz-Laskowice
 6. Prusice
 7. Lubin – gmina
 8. Świerzawa
 9. Izbicko
 10. Żórawina
 11. Zdzieszowice
 12. Oborniki Śląskie
 13. Mirsk
 14. Ziębice
 15. Kondratowice
 16. Kąty Wrocławskie
 17. Grębocice
 18. Zawonia
 19. Czernica
 20. Trzebnica
 21. Oleśnica-gmina
 22. Bolesławiec – gmina
 23. Dobroszyce
 24. Chojnów – gmina
 25. Strzelin

Plebiscyt trwa. Głosów przybywa. Wspierajmy więc nadal swoje małe ojczyzny.

Gmina, na którą zagłosuje największa liczba naszych Czytelników, otrzyma – bardzo uroczyście 16 listopada – tytuł Śląskiej SuperGminy.

Uroczystość wieńcząca plebiscyt zbiegnie się w czasie z 100 wydaniem „Wrocławianina – magazynu miejskiego”. Zostaną na nią zaproszeni nie tylko samorządowcy, lecz również media z obydwóch województw (TVP Wrocław, Polskie Radio Wrocław, Radio Opole, "Biznes Dolnośląski", "Wroclaw Voice" - dolnośląska edycja magazynu "Warsaw Voice", tuWroclaw.com, Magazyn "Ziemia Kłodzka").