Jak co roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów, w całej Europie zorganizowano Noc Muzeów do organizacji, której kolejny już raz przystąpiło ziębickie Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego. Tegoroczna, ziębicka edycja Nocy Muzeów odbyła się w sobotę 17 maja w godzinach od 1900 do 2200. Podczas tegorocznej Nocy odwiedzający muzeum, oprócz zwiedzenia stałych ekspozycji muzealnych mieli również okazję wejścia na wieżę ratusza miejskiego i obejrzenia mechanizmu zegara wieżowego z 1890 r. Ponadto odbywały się organizowane przez Ziębickie Stowarzyszenie Janine Warsztaty rzemiosł artystycznych w trakcie, których zwiedzający mogli zobaczyć oraz nauczyć się wykonywać piękne hafty, serwetki, wyplatać koszyki z papierowej „wikliny” czy artystycznie ozdabiać szkło oraz tworzyć witraże. Można było również obejrzeć kompozycje kwiatowe oraz ceramiczne mozaiki. Ponadto odbyły się projekcje filmów z cyklu Muzeum utracone, o polskich stratach wojennych w kulturze podczas II wojny światowej.

Mimo niesprzyjającej aury uczestnikom ziębickiej Nocy Muzeów dopisywały dobre humory, a publiczność muzealna licznie odwiedziła Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego. Dziękujemy wszystkim za udział, a za współpracę w organizacji tegorocznej Nocy Muzeów dziękujemy Ziębickiemu Stowarzyszeniu Janine oraz członkom stowarzyszenia, bez których pomocy niemożliwe byłoby tak sprawne przeprowadzenie tej imprezy. Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim instruktorom i wystawcom Warsztatów rzemiosł artystycznych:

• Państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Boksa
  • Pani Agnieszce Dębickiej
  • Pani Aldonie Gniewczyńskiej
  • Pani Janinie Lacel
  • Pani Alicji Pycha
  • Pani Jadwidze Wiewióra
  • Pni Danucie Wierzbickiej-Bara

Fotorelacja z Nocy Muzeów 2014 w Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach dostępna jest na profilu muzeum na  www.facebook.com