Miło nam poinformować, że Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach uzyskało certyfikat Rodzinnego Miejsca. Punkty oznaczone logo programu Rodzinne Miejsce spełniają określone warunki zapewniające, że najmłodsi klienci, w tym przypadku zwiedzający muzeum, mają zapewnione w nim odpowiednie warunki, miejsce do zabawy oraz proponowany przez placówkę program pobytu może być dla najmłodszych atrakcyjny. Ziębickie muzeum od lat współpracuje z placówkami oświatowo – wychowawczymi przyjmując zarówno do zwiedzania jak i na zajęcia muzealne dzieci i młodzież, ponadto cześć eksponatów jest udostępniona dla dzieci do tzw. „aktywnego zwiedzania”,  w trakcie którego najmłodsi mogą nie tylko ich dotykać ale także osobiście przekonać się jak działają i jakie miały niegdyś zastosowanie. Poza tym w muzeum powstał też mały kącik dla najmłodszych, gdzie mogą oni odpocząć przy zabawie podczas odwiedzin w muzeum.