14 lutego 2015 roku w Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach odbędzie się walentynkowa akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku „Podziel się miłością”. W tym szczególnym dniu, który spędzamy z ukochaną osobą pamiętajmy o pacjentach, którzy poddawani są intensywnej terapii ratującej życie. Często przebywają w izolatkach z dala od swoich bliskich, z którymi mogą tylko porozmawiać przez telefon. Pokażmy im, że nie są sami. Każdy z nas może im pomóc rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku bądź zachęcając do rejestracji innych. Takie działania dają pacjentom nadzieję, że mogą wygrać swoją walkę o życie.

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów organizujemy Dzień Dawcy Szpiku "Podziel się miłością" w Ziębicach wraz z Referatem Promocji Gminy i Inicjatyw Gospodarczych, Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego oraz Ziębickim Kołem Polskiego Czerwonego Krzyża

Rejestracja potencjalnych dawców:

Data: 14 lutego 2015 r.