Nakładem Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Toruńskiego ukazał się 16 zeszyt Atlasu historycznego miast polskich. Ziębice. Cykl ten finansowany z Narodowego programu rozwoju humanistyki poświęcony jest historycznym miasto polskim i dotychczas ukazały się atlasy poświęcone m.in. takim miastom jak: Kraków, Wrocław, Świdnica, Toruń, Malbork czy Legnica. Zespół redakcyjny atlasu pod naukowym kierownictwem prof. Rafała Eysymontta przez wiele miesięcy prowadził badania naukowe zarówno w archiwach i bibliotekach, jak też terenowe w samych Ziębicach, dokonując pomiarów, analiz i badań archeologicznych. Owocem tej pracy jest właśnie poświęcony Ziębicom tom atlasu. W dniu 26 lutego 2015 r. o godz. 17;00 w ziębickim Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego odbędzie się promocja tego wydawnictwa, w której wezmą udział członkowie zespołu redakcyjnego atlasu. Podczas spotkania nie tylko będzie można zapoznać się z samym wydawnictwem, ale również zakupić atlas i porozmawiać z jego twórcami.

Zapraszamy, wstęp wolny!

promocja atlasu