W czasie tegorocznej Nocy Muzeów, w sobotę 19 maja ziębickie muzeum odwiedziło około 150 osób. Oprócz tradycyjnego zwiedzania stałych ekspozycji muzealnych, zwiedzający mogli po raz pierwszy obejrzeć wystawę „Ziębicki ogród. Przedstawienia roślin autorstwa Josepha Langera i jego uczniów”. Wystawa ta będzie prezentowana do końca września 2018 r. Ponadto uczestnicy tegorocznej nocy muzeów mogli wysłuchać wykładu ‘Święta żydowskie” przygotowanego przez studentów z Koła Naukowego Sznirele Perele przy Katedrze Judaistyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Studenci wrocławskiej Judaistyki prowadzili również warsztaty z żydowskich wycinanek oraz pisma jidysz i hebrajskiego. Ciekawa była również gra w dreidla, która wzbudzała głównie zainteresowanie dzieci. Studenci udostępnili również możliwość obejrzenia przedmiotów związanych z tradycją i kulturą żydowską oraz wydawnictw w języku hebrajskim.