W dniu 12 maja 2010 r. Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach podpisało z Fundacją Rariora Artis umowę o partnerskiej współpracy w ramach projektu "ŚLĄSKIE KOLEKCJE SZTUKI". Umowa dotyczy wspólnej realizacji badań naukowych dotyczących dzieł sztuki będących niegdyś w prywatnych śląskich kolekcjach oraz publikacji efektów tych badań na portalu www.slaskiekolekcje.eu. Ziębickie muzeum jest w posiadaniu imponującej kolekcji dzieł sztuki należącej niegdyś do artysty malarza Josepha Langera i właśnie naukowego opracowania, a przede wszystkim promocji i szerokiego udostępnienia wyników badań naukowych nad tymi zbiorami dotyczy podpisana umowa. Partnerami fundacji Rariora Artis są już tak renomowane instytucje jak Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, Stowarzyszenie Historyków Sztuki czy Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Wszyscy partnerzy tego rodzącego się dopiero przedsięwzięcia liczą, że wspólne działania pozwolą na szerokie upublicznienie wiedzy o najciekawszych zbiorach sztuki na Śląsku.