W dniu wczorajszym, po trwającej osiem miesięcy konserwacji i restauracji, powrócił z pracowni konserwatorskiej do ziębickiego muzeum wóz strażacki. Ten pochodzący z 1732 r. zabytek, to jeden z 2-3 najstarszych zachowanych wozów strażackich w Polsce. Od dziś można go oglądać w jego stałym miejscu ekspozycji na korytarzu ziębickiego muzeum. Dodatkowo obok wozu umieszczono gablotę z ekspozycją zabytkowych akcesoriów strażackich stanowiących niegdyś wyposażenie wozu straży ogniowej. W gablocie na korytarzu muzeum zobaczyć można skórzane wiaderka na wodę, kaski strażaków, syrenę - sygnałówkę, bosak oraz sztandar Straży Pożarnej ze Służejowa z 1925 r. Zapraszamy do odwiedzin w muzeum i podziwiania odnowionego wozu.