W ziębickim Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego trwają prace modernizacyjne przy systemie alarmu przeciwpożarowego. Działający dotychczas w muzeum system wykrywania, alarmowania i powiadamiania o pożarze pochodził z 1997 r. i był już przestarzały oraz awaryjny. W ziębickim Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego trwają prace modernizacyjne przy systemie alarmu przeciwpożarowego. Działający dotychczas w muzeum system wykrywania, alarmowania i powiadamiania o pożarze pochodził z 1997 r. i był już przestarzały oraz awaryjny. Dzięki pozyskaniu przez muzeum środków finansowych od Gminy Ziębice, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Ochrona Zabytków oraz Sejmiku i Zarządu Województwa Dolnośląskiego możliwe było przystąpienie w bieżącym roku do realizacji tego ważnego dla ochrony naszych zbiorów muzealnych zadania. Prace potrwają kilka dni, w związku z czym do dnia 23 sierpnia muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających. Miejmy nadzieję, że nowoczesny system alarmu przeciwpożarowego w ziębickim muzeum nigdy nie będzie musiał alarmować o zaistniałym pożarze, ale dzięki niemu, cenne ziębickie zbiory oraz sam zabytkowy budynek ratusza miejskiego będą chronione przez nowoczesny i niezawodny system wykrywania, alarmowania i powiadamiania o pożarze.